Pędzel kabuki to niezastąpione akcesorium przy wszelkiego rodzaju zabawach z bronzerem, różem, czy też pudrami. Pędzle kabuki to pędzle do makijażu bardzo łatwe i przyjemne w użyciu. Jeśli jesteś profesjonalną wizażystką, lub po prostu lubisz eksperymenty z najnowszymi technikami makijażu takimi jak makijaż mineralny, zaopatrzenie się w pędzel Kabuki jest świetnym pomysłem.

pędzel kabuki

Jak rozpoznać?

Pędzle kabuki wyróżnia się grubą i płaską główką oraz krótkim trzonkiem. Główka pędzla jest zaokrąglona lub płaska z ściętymi krawędziami.

Skąd nazwa?

Kabuki to tradycyjny japoński teatr znany ze stosowanego przez aktorów charakterystycznego mocnego i makijażu.

Jakie zastosowania?

Pędzli kabuki używa się najczęściej do nakładania mineralnych podkładów, bronzerów, róży i rozświetlaczy. Dzięki swojemu rozmiarowi i kształtowi, pędzel ten świetnie nadaje się do miejscowego nakładania dużej ilości produktu, ale również w przypadku całkowitego krycia.

Jak przechowywać?

Pędzle kabuki dzięki swojemu niewielkiemu rozmiarowi łatwo zmieszczą się do każdej torebki, nie sprawią również kłopotu podczas transportu. Przechowuj je w suchym i chłodnym miejscu o niskiej wilgotności.

Z czego jest zrobiony?

Tradycyjnie, pędzle kabuki wykonywano z miękkiego włosia koziego. Dzisiaj do ich produkcji najczęściej używa się włókna syntetycznego.

Jak czyścić?

Pędzle do makijażu czyścimy uderzając nimi o grzbiet dłoni by usunąć pozostałości produktu. Pomocny może być również zmywacz do makijażu. Należy go potem dokładnie wysuszyć używając ręcznika papierowego. By nie uszkodzić pędzla przecieraj go ale nie wykręcaj.

Skomentuj

Musisz być zalogowany(a) by dodać odpowiedź.